Hlavní menu:

10.04.2011, kategorie: Aktuality

Týden modliteb za mládež

Týden modliteb za mládež vystihuje starostlivost Sekce pro mládež v souhlase a s požehnáním celé biskupské konference.  Kéž bychom tím překrásným křesťanským prostředkem: modlitbou,  pomohli  našim mladým  přijmout  Boží  dary! (Mons. Jiří Paďour – biskup delegát ČBK pro mládež)

 

Týden modliteb za mládež bude probíhat před Květnou nedělí od 10. – 17. dubna 2011 ve všech diecézích. Den památky Kristova slavného vjezdu do Jeruzaléma vyhlásil Svatý otec Jan Pavel II. jako Světový den mládeže a každoročně jej takto můžeme prožít. Na diecézní úrovni je jedním z okamžiků propojení pastorace mládeže a farní pastorační práce. Letos ještě budeme prožívat radost mladé církve na světové úrovni setkáním Svatého otce Benedikta XVI. s mladými lidmi ve španělském Madridu.

 

Týden modliteb za mládež navazuje na novénu o svátosti křtu (1. – 9. dubna 2011) a opírá se o texty Písma z liturgie pátého postního týdne i poselství papeže mládeži. V mešní liturgii lze použít přímluv připravených na každý den.

 

Cílem Týdne modliteb je doprovodit aktivity mládeže a aktivity pro mládež společnou modlitbou, protože „bez Božího požehnání, marné lidské namáhání.“ Dále má pomoci mladým lidem uvědomit si, že jsou živou součástí živého společenství církve. V neposlední řadě naše farní společenství mohou v tomto týdnu více vnímat krásu i náročnost tohoto životního období. Mohou se zamýšlet, jaké je opravdu místo mladých lidí ve společenství.

 

Ke stažení: TMM-11_final.pdf, 1 MB


Redakce: info (zavináč) hledampovolani (tečka) cz | Technický kontakt: Webdesignum 2008-2018 |