Hlavní menu:

17.03.2011, kategorie: Aktuality

Boží slovo jako pomocník při hledání povolání

Tip na knihu

Jeden starý rabínský příběh vypráví, že mana pro každého člověka, který ji jedl, nabývala jiné chuti. Pro mladé lidi byla voňavým a výživným chlebem, pro malé děti mlékem a pro starce sladkým medem. Nicméně pro všechny byla mana životodárným pokrmem a zdrojem energie k dalšímu putování. Mana představuje Boží slovo. To má také rozdílné chuti a přiměřeně odpovídá každému, kdo se mu snaží upřímně naslouchat. Boží slovo se v srdci každého člověka setkává s jeho vnitřními touhami. Ten, kdo touží a snaží se poznávat Písmo, obdrží od něj na oplátku světlo a nádheru z obrovského pokladu jeho moudrosti. Tomu, kdo hledá slova, která chce adresovat Bohu, se Bible stává tichou, ale jasnou nápovědou. Nabízí ty nejvýstižnější výrazy, jak se obracet na Toho, o kterém nevíme, jak jej nejlépe oslovovat. Pro toho, kdo hledá posilu pro svou víru, je ohněm, který zahřeje a rozradostní. Tomu, kdo se snaží budovat opravdové vztahy, je pokladnicí pravého lidství.

Stejně tak člověk, který se vydal na cestu hledání svého povolání nebo se připravuje na volbu, kterou zatím možná jen tuší, nebo ji již zcela plně učinil, nachází v Písmu jakéhosi "anděla průvodce".

Je to kniha, která mu může pomoci pochopit jeho povolání, prohloubit víru, ověřit si, zda jde skutečně po cestě, na kterou ho Bůh volá, a osvojit si opravdovou lásku ke společenství. Setkání s Biblí je pro ty (zpravidla mladé lidi), kteří se vydali na cestu hledání povolání, mimořádně vhodné, je však při tom nezbytné zvolit správný způsob četby a zaujmout náležitý vnitřní postoj. Chceš o tom vědět víc? Pak je kniha *Písmo jako anděl průvodce*, kterou napsal italský biblista Patrizio Rota Scalabrini, právě pro Tebe.

Můžeš s v ní zalistovat na www.paulinky.cz:


Redakce: info (zavináč) hledampovolani (tečka) cz | Technický kontakt: Webdesignum 2008-2018 |